Kościół rzymskokatolicki

Pielgrzymka do Ziemi Świętej 2014

2014-01-25 21:19

PROGRAM RAMOWY 6 DNI

DZIEŃ 1 – 25.03.2014 (Wtorek)

g. 5.00 – Msza św. w kościele w Mieszkowie i wyjazd uczestników. Przejazd na lotnisko do Katowic. Odprawa, po której o g. 13.55 wylot do Izraela. Po przylocie do Telav-vu (przylot 18.55), przejazd do Betlejem lub Jerozolimy. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg…

 

DZIEŃ 2 – 26.03.2014 (Środa)

Śniadanie, po którym zwiedzanie Jerozolimy. Wizyta na Górze Oliwnej. Zobaczymy Sanktuarium Bazyliki Getsemani, gdzie pomodlimy się przy skale, na której Chrystus Pan modlił się w Ogrodzie Oliwnym. Wychodząc z Bazyliki Agonii, przejdziemy przez Ogród Oliwny ze starymi drzewami oliwnymi. Dalsze zwiedzanie Starego Miasta Jerozolimy rozpoczniemy od Bramy św. Szczepana skąd udamy się do Sadzawki Betesda oraz Kościoła św. Anny, miejsca narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Stamtąd udamy się do Kościoła Biczowania oraz skazania na Śmierć Pana Jezusa, gdzie zaczyna się Via Dolorosa, Droga Krzyżowa Pana Jezusa. Po drodze nawiedzimy kościół Ecce Homo oraz zobaczymy bruk twierdzy Antonia, gdzie Chrystus Pan był biczowany oraz obleczony w czerwony płaszcz i cierniem ukoronowany. Kolejnymi Stacjami Drogi Krzyżowej udamy się do Bazyliki Grobu Pańskiego nawiedzając trzecią stację Drogi Krzyżowej, stację Pierwszego Upadku, ufundowaną przez żołnierzy II Korpusu. W Bazylice Grobu przeżyjemy stacje X, XI. Na Golgocie będziemy adorować na kolanach XII stację Golgoty – Śmierć na Krzyżu. Nawiedzimy Boży Grób dotykając marmurowej płyty pustego grobu Pana Jezusa. Udamy się także na Górę Syjon by zwiedzić kościół Zaśnięcia NMP. Nawiedzimy też Wieczernik, gdzie Pan Jezus z Apostołami spożył Ostatnią Wieczerzę, podczas której ustanowił Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. W tej Sali Apostołowie otrzymali Ducha Świętego w dniu Pięćdziesiątnicy. Zobaczymy także Kościół Piania Koguta - św. Piotra „In Gallicantu” znajdujący się na terenie dawnego pałacu Kajfasza, w którym odbył się sąd Wysokiej Rady a św. Piotr trzykroć zaparł się znajomości z Jezusem. Następnie udamy się do najświętszego miejsca judaizmu – tzw. Ściany Płaczu. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 3 – 27.03.2014 (Czwartek)

Śniadanie. Udamy się na Pole Pasterzy by stanąć w miejscu, w którym pastuszkowie otrzymali dobrą nowinę. Nawiedzimy Bazylikę Narodzenia Pańskiego i pomodlimy się w Grocie Narodzenia Pana Jezusa. Nawiedzimy Bazylikę Św. Katarzyny, w której odbywa się bożonarodzeniowa Pasterka. Zobaczymy też Grotę Św. Józefa, gdzie Św. Józef oczekiwał narodzenia dzieciątka Jezus. Obok znajduje się Grota Św. Hieronima, gdzie zostało przełożone na język łaciński Pismo Święte, tzw. Wulgata. Podejdziemy następnie do Groty Mlecznej, miejsca modlitwy o dziecko. Przejazd nad Morze Martwe - czas wolny na kąpiele i relaks. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 4 – 28.03.2014 (Piątek)

Przejazd do Przejazd do Kany Galilejskiej, miejsca pierwszego cudu Jezusa. Pan Jezus uświęcił w tym miejscu swoją obecnością małżeństwo młodych. Małżeństwa odnowią swoje przyrzeczenia składane w dniu ślubu. Przejazd do nieodległego Nazaretu miejsca zwiastowania przez anioła Gabriela najdonioślejszego wydarzenia w dziejach całej rodziny ludzkiej. Oto Bóg poczyna się w człowieku mocą Ducha Św. a Maryja staje się przez swoje posłuszeństwo Matką Bożą. Zwiedzimy Bazylikę Zwiastowania NMP wraz z grotą Zwiastowania. Nawiedzimy Kościół św. Józefa gdzie znajdował się dom Świętej Rodziny. W tym miejscu Pan Jezus mieszkał 30 lat zanim poszedł wypełnić misję głoszenia Słowa Bożego. Udamy się do Tabgha, aby zwiedzić Kościół Prymatu zbudowany na przystani z czasów rzymskich gdzie Pan Jezus po zmartwychwstaniu objawił się uczniom i przygotował śniadanie. W tym miejscu pytał też św. Piotra o miłość gdy przekazywał mu prymat w Kościele Świętym. Będziemy też w kościele Rozmnożenia Chleba i Ryb - to w tym miejscu nakarmił Pan Jezus 5 tysięcy mężczyzn nie licząc kobiet i dzieci. Zobaczymy również Górę Błogosławieństw gdzie wygłosił Pan Jezus osiem błogosławieństw będących dla chrześcijanina drogowskazami na drodze do nieba. W Kafarnaum zobaczymy Dom św. Piotra oraz ruiny Synagogi której fundamenty pamiętają pobyt Pana Jezusa w tym mieście i wygłoszenie w Synagodze mowy Eucharystycznej. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 5 – 29.03.2014 (Sobota)

Śniadanie, po którym wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Ein Karem – miejsca nawiedzenia Św. Elżbiety przez Najświętszą Maryję Pannę oraz narodzenia św. Jana Chrzciciela. Wyznanie św. Elżbiety spowodowało wyśpiewanie przez NMP kantyku „Magnifikat”. Po urodzeniu św. Jana Chrzciciela Zachariasz wyśpiewał kantyk ”Benediktus”. Wizyta w Jaffie, kąpiel na plaży, następnie transfer na pobliskie lotnisko. Odprawa biletowo-bagażowa , wylot 20 20.

 

DZIEŃ 5-6 – 29/30.03.2014 (Sobota-Niedziela)

przylot powrotny do Katowic g. 22.15, transfer autokarowy do Mieszkowa. Zakończenie pielgrzymki ok. g. 3.00…

 

TERMIN: 25-30 marca 2014 (6 DNI ) CENA: najtańsza z wszelkich możliwych pielgrzymek do Ziemi Św. w Polsce, po kosztach wł., w zależności od ceny zakupu biletu lotniczego i ilości pielgrzymów(12.02. jest 20% promocja na bilety Wizzyer’a)

 

ZAPEWNIAMY:

  • transfer autokarowy lub busowy: Mieszków- Katowice - Mieszków

  • przelot na trasie Polska (Katowice) – Izrael (Tela-viv) – Polska (Katowice) wraz z opłatami lotniskowymi

  • przejazd luksusowym autokarem po Izraelu i Palestynie,

  • 4 noclegi w hotelach w pokojach 2 osobowych z łazienkami ze śniadaniami i obiadokolacjami ***

  • opiekę i informację uduchowionego turystycznego pilota i przedwodnika

  • ubezpieczenie KL + Assistance z KL chorób przewlekłych do 10 000 € i NNW do 2000 €, do 5000 zł w RP

 

UWAGI:

  • Zapisy z wpłatą 1000 zł. Pełna wpłata będzie wiadoma później w 15 dni przed wyjazdem. Kwota dolarowa – płatna pilotowi w pierwszym dniu pielgrzymki na pokrycie biletów wstępu, przewodników miejscowych, napiwków i wszystkich innych wydatków programowych, nie podlega rozliczeniu.

  • Program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom.

  • Dokument niezbędny do wyjazdu: paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu .

Jeżeli w paszporcie są pieczęcie : Syrii, Iranu, Libanu i Libii - to należy wymienić paszport na nowy.

Wyszukiwanie

Proboszcz ks. Krystian Grabijas

tel.: 62 749 30 19

nr KONTA PARAFIALNEGO

28 8427 0009 0027 0386 2000 0001

28 8427 0009 0027 0386 2000 0001

Więcej: https://parafia-mieszkow.preview.webnode.com/kontakty/